Medunion.pl - hurtownia z artykułami medycznymi i stomatologicznymi
Gazetki promocyjne

Wkrótce nowe promocje 

 

Producenci

Tamowanie krwawienia, nici retrakcyjne, cutanplast, surgiplaster, spongostan, surgispon

Każdy gabinet stomatologiczny powinien być wyposażony w preparaty tamujące krwawienie. To zjawisko, które może wystąpić m.in. podczas opracowywania ubytków, leczenia endodontycznego czy ekstrakcji zęba. Tego rodzaju artykuły powinny znajdować się w zasięgu ręki lekarza stomatologa, aby reakcja była możliwa natychmiast po wystąpieniu krwawienia.


MedUnion posiada w swojej ofercie żele i roztwory, pomagające zatamować krwawienie. Są to wyroby wysokiej jakości, które działają szybko i skutecznie – istotne jest jednak ich natychmiastowe użycie. Godne polecenia są preparaty tamujące krwawienie w formie pianki bądź płynu wraz z aplikatorem. Charakteryzują się one działaniem ściągającym i powodują, że krwawienie ustępuje już po kilku minutach. Dzięki temu możliwe jest jednoetapowe leczenie zęba, bez konieczności zakładania opatrunku tymczasowego i ponawiania wizyty. Oprócz preparatów, w asortymencie znajduje się bawełniano-wiskozowa wata opatrunkowa oraz bawełniane nici retrakcyjne, przeznaczone do stosowania wraz ze środkami tamującymi.

 

 

Tamowanie krwawienia

Czym jest ekstrakcja zęba?

Ekstrakcję zęba przeprowadza się przede wszystkim w gabinetach stomatologicznych, jednakże zabieg ten wykonuje się w ostateczności. Prawdopodobną przyczyną ekstrakcji jest infekcja oraz choroby przyzębia. Ze względów bezpieczeństwa zainfekowany ząb trzeba jak najszybciej usunąć. Zabieg ten powinien być wykonany przez stomatologa lub chirurga stomatologicznego. Niestety podczas wykonywanego zabiegu ekstrakcji zęba może dojść do krwawienia, które trzeba natychmiast zatamować. Najważniejsza jest tutaj koagulacja krwi, inaczej krzepnięcie krwi. Dzięki naszym preparatom z hurtowni medunion krwawienie zostanie powstrzymane.

W naszej hurtowni medunion znajdą państwo preparaty do tamowania krwi- począwszy od nici retrakcyjncyh, a skończywszy na żelach lub roztworach.

Nici retrakcyjne ultrapak

Najlepiej stosować z preparatem viscostat lub astringedent wtartym za pomocą końcówek dentolnfusor. Nici te bardzo łatwo upakowują się w kieszonce i pomagają zatamować krwawienie.

Żele viscostat, viscostat clear 25% oraz roztwór astringedent

Dzięki swoim właściwosciom tamują natychmiast krwawienie. Dzięki silnemu wcieraniu tworzą się czopy skoagulowanej krwi głęboko w ujściach pojedynczych naczyń włosowatych.

Surgiplaster g170 jest to preparat do stymulowanej regeneracji kości.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz kontaktem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl