Medunion.pl - hurtownia z artykułami medycznymi i stomatologicznymi

OCC Prosept Burs 2L gotowy preparat do dezynfekcji narzędzi

szacowany czas wysyłki: 24 godziny robocze
Cena: 68,90 zł 68.90
ilość - + szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: OCC
Kod produktu: M04009
EAN:
Pin It

Opis

OCC Prosept Burs 2L gotowy preparat do dezynfekcji narzędzi 

Producent: OCC 

Gotowy do użycia roztwór do dezynfekcji i czyszczenia precyzyjnych instrumentów rotacyjnych oraz wierteł i głowic polerskich.
Wolny od aldechydów, ulega biodegradacji. Nie nadaje się do dezynfekowania aluminium, miedzi i instrumentów znakowanych kolorami oraz materiałów wrażliwych na alkohol. Wymiana roztworu raz w tygodniu, w przypadku dużego zanieczyszczenia odpowiednio wcześniej.


Preparat dezynfekujący oferuje szerokie spektrum działania w ciągu zaledwie dwóch minut. Zbilansowany skład oparty na alkoholach, środkach powierzchniowo-czynnych oraz zasadach zapewnia wysoką aktywność nawet w przypadku podwyższonego poziomu zanieczyszczeń organicznych oraz pozwala osiągną wysoką moc czyszczącą. Brak zawartości aldehydów i fenoli zapobiega odbarwieniu i wiązaniu krwi. Inhibitory korozji znacząco wydłużają okres użytkowania instrumentu.


Po dezynfekcji nie jest wymagane spłukiwanie, gdyż PROSEPT Burs odparowuje, nie pozostawiając żadnych szkodliwych pozostałości. Standardowa trwałość roztworu w warunkach średnich poziomów zanieczyszczeń wynosi jeden tydzień, dzięki czemu PROSEPT Burs można stosować w bardzo wydajny i ekologiczny sposób. Produkt ulega biodegradacji.

 

Powierzchnia wolna od zarazków w kilka minut:

  • Bakteriobójczy / Grzybobójczy (A. niger) - 60 sekund
  • Gruźliczobójczy (M. terrae) - 2 minuty
  • WZW typu B / HIV - 30 sekund
  • BVDV / WZW typu C - 30 sekund
  • Wirus opryszczki - 30 sekund
  • Adenowirus - 30 sekund
  • Wirusobójczy (Wirus polio) - 2 minuty

1. Założyć rękawice jednorazowego użytku i okulary ochronne.

2. Do pojemnika wlać ok. 150 ml PROSEPT Burs i zamknąć pokrywką.

3. Instrumenty obrotowe włożyć do pojemnika (przez otwór) natychmiast po użyciu. Użyć szczypiec, aby zmniejszyć ryzyko urazu i infekcji.

4. Odczekać wymagany czas działania. Nie umieszczać instrumentów obrotowych w roztworze na dłużej niż to konieczne. PROSEPT Burs w 2 minuty zyskuje pełną aktywność.

5. Wyjąć instrumenty obrotowe z roztworu dezynfekującego i pozostawić do wyschnięcia. Nie spłukiwać wodą.

6. Sprawdzić, czy na instrumentach nie występują widoczne zanieczyszczenia. W razie konieczności oczyścić instrumenty ręcznie szczoteczką do zębów pod bieżącą wodą i powtórzyć kroki 3-6. Zdezynfekować szczoteczkę do zębów w wanience do dezynfekcji instrumentów preparatem PROSEPT Instru.

7. Po dezynfekcji i całkowitym wysuszeniu umieścić instrumenty w podstawce na wiertła i poddać sterylizacji w autoklawie. Na opakowaniu podstawki na wiertła zaznaczyć datę sterylizacji, datę ważności, numer partii i zawartość. Podczas przechowywania chronić przed kurzem, aerozolami i wilgocią.

Instrumenty zdezynfekować bezpośrednio po użyciu.

Ważne wytyczne:

Nie należy płukać instrumentów obrotowych w wodzie, aby uniknąć korozji.
Instrumenty niestabilne termicznie nie mogą być poddawane sterylizacji w autoklawie. Odpowiednie metody sterylizacji określa producent.
Instrumenty termolabilne przeznaczone do zabiegów inwazyjnych należy sterylizować przy użyciu PROSEPT Pera.
Instrumenty, które nie mogą być poddawane sterylizacji, po dezynfekcji należy przechowywać w opakowaniach ochronnych.
Maksymalny czas przechowywania wynosi 7 dni. Zaleca się codzienną wymianę roztworu, w zależności od stopnia zanieczyszczenia.
Wskazówka: Moc czyszczącą PROSEPT Burs można zwiększyć przy zastosowaniu myjki ultradźwiękowej. Plastikowy kubek z preparatem PROSEPT Burs umieścić w urządzeniu wypełnionym wodą i przez 2 minut poddawać kubek działaniu ultradźwięków. Każdorazowo należy sprawdzić, czy instrumenty są kompatybilne z falami ultradźwiękowymi.

Skład chemiczny: 100g preparatu zawiera: 32g 2-propanolu, 0,7g fenoxyetanolu, komponenty amoniowe, inhibitory korozji.

Opakowanie: Butelka 2L 

 

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl