Medunion.pl - hurtownia z artykułami medycznymi i stomatologicznymi
Gazetki promocyjne

Wkrótce nowe promocje 

 

Producenci
Usuwanie kamienia nazębnego, czyli scaling i piaskowanie

Zmineralizowana płytka bakteryjna gromadząca się na zębach, popularnie nazywana kamieniem nazębnym, powinna być regularnie usuwana. W przeciwnym razie jamę ustną może zaatakować próchnica, paradontoza, stany zapalne dziąseł i inne przykre dolegliwości. Jakie wyróżniamy metody usuwania kamienia nazębnego?

 

Scaling – podstawa higienizacji

Kamień nazębny nie jest możliwy do usunięcia za pomocą szczoteczki i pasty – dbając o higienę jamy ustnej, możemy jedynie zapobiegać jego gromadzeniu się na zębach. Aby się go pozbyć, niezbędna jest wizyta w gabinecie stomatologicznym i wykonanie scalingu. To zabieg,
o którym bardzo często zapominamy – a usuwanie kamienia nazębnego to jedna
z najważniejszych części higienizacji jamy ustnej. Warto wykonywać go profilaktycznie, aby zapobiec osadzaniu się nadmiernej ilości kamienia wokół szyjek, co mogłoby prowadzić do powstania stanów zapalnych, nadwrażliwości zębów i dyskomfortu. Scaling to zazwyczaj pierwszy etap higienizacji zębów o wyjątkowej skuteczności – całkowicie bezbolesny
i nieinwazyjny.

 

Piaskowanie zębów – uzupełnienie scalingu

Piaskowanie zębów to drugi niezwykle istotny zabieg higienizacyjny, będący uzupełnieniem scalingu. Ma on na celu usunięcie z powierzchni zębów osadu, nalotu i wszelkich przebarwień – np. powstałych w wyniku picia herbaty i kawy czy sięgania po papierosy. Dzięki piaskowaniu możliwe jest przywrócenie zębom ich naturalnego odcienia. Podczas zabiegu wykorzystuje się mocny strumień bieżącej wody wraz z czyszczącymi drobinami – najczęściej jest to piasek w saszetce lub buteleczce. Piaskowanie przy użyciu profesjonalnych, nowoczesnych piaskarek i preparatów to całkowicie bezpieczna procedura, która jest w stanie przynieść naprawdę zaskakujące rezultaty. Zarówno zabieg piaskowania, jak i scalingu warto wykonywać przed wybielaniem zębów lub założeniem aparatu ortodontycznego.

 

Profesjonalne urządzenia i preparaty do usuwania kamienia nazębnego

Do usuwania kamienia nazębnego należy używać sprawdzonych urządzeń i preparatów, zapewniających pożądane efekty. Szczególnie godnymi polecenia produktami są piaskarki Perio-Mate i Prophy-Mate marki NSK, umożliwiające szybkie, bezpieczne i wyjątkowo precyzyjne usuwanie nalotu z powierzchni zębów. Sprzęty wyróżnia łatwość obsługi oraz konserwacji, wysoka trwałość, ergonomiczny kształt i duża siła czyszczenia. Produktem niezbędnym podczas piaskowania jest również piasek do piaskarki. W asortymencie MedUnion jest on dostępny w opakowaniach o różnych wielkościach – zarówno w 15-gramowych saszetkach, jak i w butelkach o pojemności 300 gramów. Akcesoriami, których nie powinno zabraknąć w gabinecie stomatologicznym, są także dysze do piaskarek – np. firmy NSK – oraz jednorazowe nakładki na ich końcówki. A co ze scalingiem? Zazwyczaj wykonuje się go przy użyciu tzw. skalerów ultradźwiękowych. Jednym z wartych uwagi produktów jest w tym przypadku skaler pizoelektryczny marki Woodpecker. Dzięki specjalnie zaprojektowanej końcówce zapewnia on bezbolesne leczenie i zapobiega uszkodzeniu powierzchni zębów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl