Medunion.pl - hurtownia z artykułami medycznymi i stomatologicznymi
Gazetki promocyjne

Wkrótce nowe promocje 

 

Producenci
Sterylizacja narzędzi stomatologicznych – absolutna podstawa

Sterylizacja instrumentów stomatologicznych

Nie wszystkie instrumenty wykorzystywane w gabinecie stomatologicznym są przeznaczone do użytku jednorazowego. Wiele z nich wykorzystuje się wielokrotnie – mowa m.in.
o akcesoriach chirurgicznych czy wiertłach stomatologicznych. Do ponownego wykorzystania podczas badania czy zabiegu przygotowuje je właśnie proces sterylizacji. Dzięki niej możliwe jest zmniejszenie ryzyka przenoszenia wszelkiego rodzaju zarazków. Sterylizacja narzędzi stomatologicznych powinna być przeprowadzana po każdym zabiegu. Jest ona wymagana przez Głównego Inspektora Sanitarnego. Po sterylizacji w gabinecie stomatologicznym narzędzia powinny być przechowywane w wyznaczonym do tego miejscu. Mogą to być m.in. szuflady bądź szczelnie zamknięte pojemniki. Akcesoria nie mogą mieć kontaktu z innymi niewysterylizowanymi przedmiotami.

 

Sterylizacja w autoklawie

Do sterylizacji instrumentów stomatologicznych służą tzw. autoklawy, inaczej nazywane sterylizatorami ciśnieniowo-parowymi. To urządzenia będące jednym z najskuteczniejszych sposobów na sterylizację w przychodni dentystycznej. Umożliwiają one pozbycie się szkodliwych mikroorganizmów – włącznie z formami wegetatywnymi – z wszystkich wielorazowych narzędzi używanych w gabinecie. Autoklaw wykorzystuje do tego wysokie ciśnienie oraz parę wodną. W kategorii Sterylizacja MedUnion dostępne są nowoczesne autoklawy o różnych pojemnościach. Należą one do w pełni zautomatyzowanych urządzeń – są wyposażone w intuicyjny system, pozwalający m.in. na zapis danych sterylizacji oraz ich archiwizowanie. Autoklawy wyróżnia niski pobór wody oraz mocy, dzięki czemu są one bardzo ekonomicznym rozwiązaniem.

 

Akcesoria do sterylizacji narzędzi stomatologicznych

Aby prawidłowo przeprowadzić sterylizację w gabinecie stomatologicznym, wykorzystuje się nie tylko autoklawy, ale i mniejsze akcesoria do sterylizacji. Jednym z nich są foliowe rękawy do sterylizatora oraz torebki do sterylizacji. Podczas procesu stosuje się również specjalne wskaźniki do kontroli sterylizacji parą wodną. Oprócz nich wykorzystywane są także taśmy oraz testy biologiczne do kontroli tego procesu. W przypadku najdrobniejszych awarii autoklawu, od razu informują one o problemie. Dzięki temu możliwa jest szybka reakcja i naprawa sprzętu, który jest tak niezbędny w każdym gabinecie stomatologicznym. Nie można zapomnieć również o wysokiej jakości płynach do sterylizacji i dezynfekcji narzędzi. Wszystkie te produkty dostępne są w asortymencie MedUnion. Ważne, aby wszelkie artykuły do sterylizacji instrumentów stomatologicznych posiadały niezbędne normy i certyfikaty. Dzięki akcesoriom od sprawdzonych marek, w gabinecie stomatologicznym mogą panować
w pełni sterylne i bezpieczne dla zdrowia warunki.,

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl