Medunion.pl - hurtownia z artykułami medycznymi i stomatologicznymi
Gazetki promocyjne

Wkrótce nowe promocje 

 

Producenci
Procedura zadbania o sprzęt w gabinecie stomatologicznym w czasie przestoju w pracy

Unit Stomatologiczny Miglionico Nice One posiada na wyposażeniu miskę spluwaczkę, strzykawko-dmuchawkę marki Luzzani ze światłem LED, turbinę NSK M900L ze światłem i szybkozłączką NSK, mikrosilnik BienAir MCX LED z kątnicą NSK M25L, skaler Miglionico, lampa polimeryzacyjna TKD Moon kompresor DK 50 50. 10z, pompa ssąca DURR VS300. W przypadku takiego wyposażenia zaleca się takie postępowanie jak poniżej:

 

Unit Stomatologiczny: Rozpoczynamy od wykręcenia butelki z wodą , wylania wody, zakręcenia butelki bez wody w środku. Należy spuścić całą wodę dmuchawką, potem z rękawa turbinowego, silnika itd. Należy zostawić unit bez wody w rękawach, gdyż w pozostawionej wodzie namnożą się glony.

Co zrobić gdy nie ma butli z wodą? Zaleca się odwiedzać gabinet  co kilka dni  i pracować około 1 min. każdą końcówką dmuchawką, turbiną, mikrosilnikiem. Chodzi o to by nie dopuścić do sytuacji ,że w stojącej wodzie namnożą się glony lub odłoży się kamień w przypadku wody z kranu.

Unit pozostawić w maksymalnie wysokiej pozycji, zaleca się obmywać miskę spluwaczkę ciepłą wodą ale nie wrzątkiem. Powinno się ją również zdezynfekować płynem do dezynfekcji powierzchni i sprzętu medycznego np. Saiko Zid.

System ssący: należy przepłukać ssaki czystą wodą bez użycia preparatów dezynfekcji do systemów ssących. Używać do tego ciepłej wody. W momencie gdy w zbiorniku skończy się woda pozostawić należy aktywne ssaki na około 5 minut by pompa się osuszyła.

W czasie gdy gabinet pracuje w normalnym trybie należy stosować środki do dezynfekcji systemów ssących takie jak Saiko Suck. Sposób w jaki używać preparatu Saiko Suck: wprowadzić roztwór przez układ ssący w zależności od stopnia zabrudzenia raz lub dwa razy na dzień. Zassać całość preparatu, wyłączyć urządzenie i pozostawić do działania przez co najmniej 15 min. Po dezynfekcji układ ssący przepłukać wodą. Płukanie można przeprowadzić po upływie zalecanego czasu dezynfekcji lub następnego dnia, bezpośrednio po uruchomieniu unitu. Nie mieszać z innymi środkami myjącymi lub dezynfekującymi.

Kompresor: Należy spuść wodę z kompresora i pozostawić go bez powietrza na okres przestoju gabinetu.

Końcówki: – nasmarować końcówki i pozostawić je główką do góry. Po powrocie trzeba nasmarować je ponownie ponieważ w międzyczasie wyschną. Turbiny potrafią się zablokować po wyschnięciu, dlatego po powrocie do gabinetu włóż wiertło, palcami pokręć wiertłem i nasmaruj ponownie olejem. Należy też pamiętać o sterylizacji i dezynfekcji np. za pomocą chusteczek Saiko Wipes.

Media: zakręcić wodę w całym gabinecie. Odłączyć od elektryczności unit, autoklaw, kompresor, RTG, pompę ssącą.

Autoklaw: spuścić wodę czystą i brudną z autoklawu. Jeżeli nie potrafisz spuścić czystej wody z autoklawu należy zapytać swojego serwisanta jak to zrobić. Następnie weź 100ml 3% wody utlenionej oraz 500ml wody destylowanej i wlej do zbiornika wody czystej. Woda utleniona bardzo dobrze radzi sobie z beztlenowcami (glonami). W sytuacji gdy autoklaw nie ma zbiornika z wodą (wodociągowy np. Melag 24B+) zaleca się co kilka dni uruchomić jakiś program chociaż na chwilę. Powodem takiego zachowania jest to, że w tych autoklawach znajduje się pompa próżniowa z płaszczem wodnym. Pozostawienie takiego autoklawu na długi czas bez uruchamiania może skończyć się zablokowaniem pompy próżniowej przez kamień znajdujący się w wodzie płaszczowej.

Powyższe porady nie zagwarantują oczywiście, że sprzęt nie odmówi posłuszeństwa ale na pewno zminimalizują ilość problemów ze sprzętem.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl