Medunion.pl - hurtownia z artykułami medycznymi i stomatologicznymi
Gazetki promocyjne

Wkrótce nowe promocje 

 

Producenci
Poszukiwania gabinetu stomatologicznego – na co pacjent zwraca uwagę?

 

Znalezienie idealnego gabinetu stomatologicznego nie zawsze jest łatwe i szybkie. Czasem warto jednak poświęcić na to odrobinę czasu, aby trafić na klinikę spełniającą wszelkie normy i oczekiwania. Na co najczęściej pacjenci zwracają uwagę w trakcie poszukiwań gabinetu dentystycznego?

 

Stosunek lekarza stomatologa do pacjenta

Bardzo duże znaczenie w trakcie poszukiwań idealnego gabinetu stomatologicznego ma sam lekarz oraz jego zachowanie. Jego sposób bycia i podejście do pacjenta bardzo często wpływają na decyzję o wyborze danej kliniki. Jeżeli stomatolog już od pierwszych minut wizyty okazuje troskę, jednocześnie zachowując profesjonalizm, z pewnością wzbudzi zaufanie siedzącej na fotelu osoby. Dla pacjentów istotne jest zarówno przyjemne usposobienie i partnerski stosunek specjalisty, jak również jego pewność, umiejętności oraz wiedza.

 

Wyposażenie gabinetu stomatologicznego

Odwiedzając po raz pierwszy dany gabinet stomatologiczny, pacjenci zwracają uwagę na jego wyposażenie. Wykorzystywany podczas leczenia sprzęt często wiele mówi na temat danej placówki. Umiejętności lekarza stomatologa są od niego ważniejsze, jednak w połączeniu
z profesjonalnymi urządzeniami stanowią gwarancję skutecznego i komfortowego leczenia. Nowoczesne technologie dentystyczne to coś, co obecnie jest dla pacjentów naprawdę istotne. MedUnion umożliwia profesjonalne wyposażenie gabinetu stomatologicznego. W jego ofercie znajdują się zarówno wysokiej klasy unity stomatologiczne, aparaty RTG czy lampy wybielające, jak i narzędzia stomatologiczne renomowanych marek.

 

Czystość i sterylność gabinetu

Oprócz lekarza stomatologa i wykonywanych przez niego usług, dla pacjentów ważne są również panujące w gabinecie dentystycznym warunki. Jeżeli przestrzeń jest czysta, sterylna i uporządkowana, wracają oni do danej kliniki znacznie chętniej. Aby zachować w gabinecie bezpieczne i przyjemne warunki, oprócz sprzątania należy pamiętać o regularnej dezynfekcji. W tym celu warto sięgnąć po profesjonalne środki do dezynfekcji, które skutecznie eliminują wszelkie zarazki obecne w gabinecie. Mowa zarówno o preparatach do dezynfekcji powierzchni, jak i tych do dezynfekowania przedmiotów. Istotna jest również regularna sterylizacja narzędzi stomatologicznych. W asortymencie MedUnion dostępnych jest wiele specjalistycznych środków dezynfekujących w postaci koncentratów, płynów i pianek.
W gabinecie nie powinny być widoczne jakiekolwiek ślady poprzedniej wizyty, a wszelkiego rodzaju narzędzia jednorazowe zawsze powinny być wyjmowane z opakowań na oczach pacjenta.

 

Jakość wykonywanych usług

Z umiejętnościami lekarza stomatologa wiąże się jakość wykonywanych w danym gabinecie dentystycznym usług. Jeżeli leczenie okazuje się dla pacjenta bezbolesne i komfortowe, z całą pewnością zechce on wrócić do danej kliniki. Ważny jest jednak nie tylko sam komfort, ale
i to, na ile skuteczne jest leczenie. Jeśli założona plomba odpada po kilku tygodniach, gabinet nie kojarzy się pacjentowi zbyt profesjonalnie. Podobnie dzieje się w sytuacji, w której wyleczony ząb zaczyna boleć po kilku dniach. W przypadku, gdy pacjent jest zmuszony wracać do gabinetu na kolejną poprawkę wynikającą z błędu lekarza, po kilku takich wizytach zwyczajnie rezygnuje z usług danej placówki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl