Medunion.pl - hurtownia z artykułami medycznymi i stomatologicznymi
Gazetki promocyjne

Wkrótce nowe promocje 

 

Producenci
OptraDam i OptraGate w gabinecie stomatologicznym – czy warto?

Kofedramy i rozwieracze to przyrządy, które pojawiają się w coraz większej ilości gabinetów stomatologicznych. Nic w tym dziwnego – znacząco ułatwiają one pracę lekarza dentysty i wpływają na komfort pacjenta. Dziś przyjrzymy się konkretnym produktom cenionej marki i sprawdzimy, czy warto zaopatrzyć w nie swoją klinikę!

 

Kofedram – co to takiego?

Kofedram, nazywany również ślinochronem, to przyrząd wykorzystywany w stomatologii do odizolowania konkretnego miejsca wykonywania zabiegu od reszty jamy ustnej. To cienki, najczęściej kwadratowy arkusz materiału – nitrylowego lub lateksowego. Coraz częściej stosuje się go zamiast tradycyjnych ligninowych wałeczków wkładanych między dziąsła a zęby. Kofedramy pozwalają na utrzymanie suchości pola zabiegowego, co jest szczególnie ważne m.in. podczas leczenia endodontycznego czy wypełniania zęba. Chronią one przed nadmiarem śliny, wpływając tym samym na komfort pracy lekarza stomatologa. Ponadto zapobiegają one połknięciu przez pacjenta tkanek zęba czy stosowanych leków. Przed rozpoczęciem zabiegu lekarz dentysta nacina w koferdamie otwór, a następnie ustawia go w taki sposób, aby przechodził przez niego ząb poddawany leczeniu – sam lub wraz z zębami sąsiadującymi. Kofedramy to duża pomoc w trakcie różnego rodzaju zabiegów – podobnie jak rozwieracze jamy ustnej, które także zwiększają i osuszają pole zabiegowe. Decyduje się na nie coraz większa ilość nowoczesnych klinik dentystycznych!

 

OptraDam Plus Ivoclar Vivadent – nowoczesny kofedram

OptraDam Plus marki Ivoclar Vivadent to nowoczesny koferdam lateksowy występujący
w dwóch rozmiarach – Small i Regular. Na tle standardowych przyrządów wyróżnia się on swoim kształtem i wyjątkową elastycznością. Kofedram umożliwia całkowitą izolację obydwu łuków zębowych w tym samym czasie, a dzięki swojej elastyczności bez trudu pokonuje punkty styczne i gwarantuje odpowiednią izolację w rejonie dziąseł. Większa elastyczność wpływa także na komfort pacjenta podczas zabiegów – nawet tych trwających dłużej niż standardowo. System dwóch obręczy pozwala uzyskać napięcie materiału koferdamu, a ponadto – zapewnia stabilność jego położenia. OptraDam Plus przeznaczony jest do stosowania m.in. podczas leczenia endodontycznego, cementowania adhezyjnego, badań RTG i profilaktycznych zabiegów – np. lakowania zębów. Kofedram od Ivoclar Vivadent jest łatwy i szybki do założenia nawet przez jedną osobę.

 

OptraGate Ivoclar Vivadent – rozwieracz do zadań specjalnych

OptraGate marki Ivoclar Vivadent to nic innego, jak rozwieracz jamy ustnej. Jest on pomocny zwłaszcza podczas wypełniania ubytków, wybielania zębów, pobierania wycisków czy profesjonalnego czyszczenia zębów. Rozwieracz stosuje się także w przypadku leczenia schorzeń przyzębia i pracy w systemie Cerec. Odsuwa on wargi oraz policzki pacjenta, zwiększając suchość pola zabiegowego i wpływając na komfort pracy stomatologa. OptraGate dostępny jest w kilku różnych rozmiarach – Regular, Small i Junior. Ostatni przeznaczony jest dla pacjentów w wieku od 5 do 10 lat. Dzięki dużej elastyczności rozwieracz zwiększa komfort pacjenta podczas zabiegów. Podobnie jak koferdam OptraDam może być on bez trudu zdejmowany i zakładany przez jedną osobę. Co istotne, rozwieracz jamy ustnej od Ivoclar Vivadent jest odpowiedni dla pacjentów uczulonych na lateks – w jego składzie nie znajdziemy tego tworzywa.#stomatologia #endodoncja #leczenieendodontycze #gabinetstomatologiczny #kofedramy #rozwieraczejamyustnej #optradam #optragate #ivoclarvivadent

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl