Medunion.pl - hurtownia z artykułami medycznymi i stomatologicznymi
Gazetki promocyjne

Wkrótce nowe promocje 

 

Producenci
Masy wyciskowe i ich zastosowanie

Masy wyciskowe, wykorzystywane do tworzenia replik uzębienia, to jeden
z podstawowych elementów wyposażenia gabinetu stomatologicznego. Istotna jest przede wszystkim ich jakość, czas wiązania czy łatwość zarabiania. Jakie dokładnie mają one zastosowanie i które z nich znajdziemy w asortymencie MedUnion?

 

Masa wyciskowa – czym właściwie jest?

Masy wyciskowe wykorzystywane są m.in. w protetyce, ortodoncji oraz implantologii. Jak sama nazwa mówi, są one stosowane do pobierania wycisków. Wycisk to nic innego, jak dokładnie odwzorowanie zęba lub całej jamy ustnej pacjenta. Jego prawidłowe pobranie jest niezwykle ważne, zwłaszcza podczas wykonywania licówek, koron, mostów czy wkładów. To czynność, która jest niezbędna również w trakcie dobierania aparatu ortodontycznego. Odbitka uzębienia stanowi podstawę do stworzenia formy repliki zębów bądź uzupełnienia protetycznego. Wysokiej jakości materiały do rejestracji zgryzu powinny zatem znaleźć się
w każdym gabinecie stomatologicznym. Odpowiednio dobrane, pozwalają one na dokładne pobranie wycisków od pacjenta, a tym samym – skuteczne leczenie stomatologiczne oraz zamierzony efekt estetyczny.

 

Wymagania związane z masami wyciskowymi

Każda masa wyciskowa ma bezpośredni kontakt z tkankami jamy ustnej. Ze względu na to, materiały te powinny spełniać pewne wymogi. Przede wszystkim, nie mogą być one szkodliwe dla tych tkanek. Nie powinny być toksyczne, wywoływać alergii czy wykazywać destrukcyjnych właściwości. Ważne również, aby bardzo szczegółowo odwzorowywały konkretny rejon jamy ustnej pacjenta, a następnie – utrzymywały kształt podczas transportu
i tworzenia modelu. Jednym z wymagań jest również regulowany czas wiązania oraz łatwość zarabiania, która znacząco wpływa na szybkość pracy lekarza stomatologa. Istotne jest również to, czy może on z łatwością wprowadzić i usunąć masę z jamy ustnej pacjenta. Masy wyciskowe powinny być trwałe i kompatybilne z odlewowymi materiałami. Dobrze, jeżeli mają one także przyjemny zapach i smak. Duże znaczenie ma również ich data przydatności.

 

Masy wyciskowe w asortymencie MedUnion

Masy wyciskowe dostępne w asortymencie MedUnion przeznaczone są zarówno do mieszania ręcznego, jak i w podajnikach. Należą do nich m.in. masy do rejestracji zgryzu – silikonowe, alginatowe oraz monochromatyczne. To produkty pochodzące od cenionych w branży stomatologicznej marek. Materiały te wyróżnia krótki czas wiązania, duża odporność na rozrywanie oraz wysoka wytrzymałość. Mają one także bezpieczny dla pacjenta skład oraz przyjemny posmak, który zapewnia komfort podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym. Asortyment MedUnion obejmuje ponadto końcówki do mieszania mas wyciskowych, szpatułki, miski czy spraye do protez. Nie zabrakło w nim również klejów do mas różnego rodzaju, aktywatorów czy płytek woskowych wysokiej jakości. Chcąc zagwarantować bezpieczne przewożenie oraz łatwą identyfikację wycisków, warto zwrócić uwagę także na szczelne torebki do ich przechowywania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl