Medunion.pl - hurtownia z artykułami medycznymi i stomatologicznymi
Gazetki promocyjne

Wkrótce nowe promocje 

 

Producenci
MEDUNION OFICJALNY DYSTRYBUTOR NA POLSKĘ COLTENE-MICRO-MEGA

Producent o ponad stuletniej tradycji na rynku. Doceniany na świecie know-how z dziedziny projektowania, produkcji i sprzedaży dentystycznych narzędzi chirurgicznych głównie do leczenia endodontycznego.
Doświadczenie COLTENE-MICRO-MEGA na polu projektowania i budowy własnych maszyn produkcyjnych pomogły uzyskać firmie wiodącą pozycję na światowym rynku narzędzi dentystycznych.


Z biegiem lat firma COLTENE-MICRO-MEGA stała się liderem i niekwestionowanym specjalistą w dziedzinie endodoncji.
Misją firmy jest wprowadzenie innowacji w branży, ustalanie standardów wśród produktów kierowanych do dentystów na całym świecie oraz oferowanie na rynku wyjątkowego zakresu eksperckiej wiedzy technicznej i naukowej.


W swojej ofercie francuski producent posiada pilnik ręczne „K” oraz „H”. Oferuje również pilniki MMC, które  są narzędziami do poszukiwania kanałów, wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej o pasywnej końcówce. Do użytku w połączeniu z lokalizatorami wierzchołkowymi. Pozwalają skutecznie ocenić anatomię kanału korzeniowego. Narzędzia te cechuje wysoki stosunek ceny do jakości względem pilników typu C-Pilot files marki VDW.


W swoim portfolio firma posiada również uznane na całym świecie pilniki niklowo-tytanowe 2Shape oraz One Curve. 2Shape Pierwszy w historii Procedure Pack, innowacyjny zestaw zawierający pełną sekwencję narzędzi endodontycznych w chronologicznym ułożeniu! Zestaw zawiera narzędzia: MMC N10/L25 poszukiwanie/wstępne poszerzenie, One Flare udrożnienie kanału, One G utworzenie gładkiej ścieżki, 2Shape TS1 opracowanie, 2Shape TS2 wykończenie. 2Shape to dwa pilniki obrotowe kształtujące kanał. Wykonane w technologii T-Wire która: zwiększa odporność na cykliczne zmęczenie aż o 40%.
One Curve to ultranowoczesny niklowo-tytanowy pilnik endodontyczny wykonany w technologii C.Wire. Dzięki zastosowaniu technologi C.Wire możliwe jest wstępne zagięcie pilnika w celu ułatwienia dostępu do kanału korzeniowego i dopasowanie kształtu narzędzia do jego anatomii. One Curve pracuje w ruchu rotacyjnym dzięki czemu jest uniwersalnym narzędziem współpracującym z każdym mikromotorem endodontycznym dostępnym na runku. One Curve to jedno narzędzie, które umożliwia opracowanie pełnej długości kanału bezpośrednio do wierzchołka. Wysoka elastyczność narzędzia oraz efektywna powierzchnia robocza sprawiają, iż praca One Curve gwarantuje optymalną efektywność, bezpieczeństwo i skrócenie czasu pracy. Sterylne narzędzia gotowe są do użycia zaraz po wyciągnięciu z opakowania. One Curve to prawdziwa innowacja w świecie endodoncji.


Francuscy specjaliści opracowali również urządzenie wspierające endodontów na całym świecie. Sztandarowym przykładem jest EndoUltra, jest to pierwszy bezprzewodowy aktywator ultradźwiękowy. EndoUltra to końcówka endo, która została specjalnie zaprojektowana do wewnątrzkanałowej aktywacji środka irygacyjnego podczas końcowego płukania, przed napełnieniem systemu kanałów korzeniowych. W ich ofercie znajdują się również mikromotory takie jak MM-Control oraz Dual Move wraz z endometrem Dual Pex.


Mottem firmy, doskonale odzwierciedlającym jej misję jest „Twój specjalista w dziedzinie endodoncji”.
Firma MEDUNION jest wyłącznym dystrybutorem COLTENE-MICRO-MEGA w polsce  od 1 stycznia 2016 roku. Można w niej znaleźć świetną pomoc ze strony doradców, a także dobrać produkty odpowiadające wymaganiom w konkurencyjnych cenach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl