Medunion.pl - hurtownia z artykułami medycznymi i stomatologicznymi
Gazetki promocyjne

Wkrótce nowe promocje 

 

Producenci
Lasery medyczne w stomatologii

Lasery stomatologiczne pojawiają się w coraz większej ilości nowoczesnych klinik dentystycznych. Pozwalają one na przyjazne, komfortowe i bezbolesne leczenie. W jakich dziedzinach stomatologii mają one zastosowanie i dlaczego warto wykorzystywać je podczas zabiegów?

 

Lasery stomatologiczne – czy warto z nich korzystać?

Nowoczesne technologie zawładnęły znaczną ilością gabinetów stomatologicznych.
W związku z tym w wielu klinikach wykorzystywane są obecnie lasery diodowe. Dają one lekarzom stomatologom szerokie możliwości i oznaczają wyższy standard wykonywanych usług. Zabiegi z wykorzystaniem lasera są dla pacjenta znacznie bardziej komfortowe
i bezbolesne. Z tego powodu poleca się je osobom z niższym progiem odczuwania bólu. Trwają one także krócej, a ich rezultaty są zauważalne bardzo szybko. Co więcej, podczas tego rodzaju zabiegów w jamie ustnej nie dochodzi do krwawienia. Dzięki temu widoczność pola zabiegowego jest znacznie lepsza, a okres rekonwalescencji po wyjściu z gabinetu – krótszy. Lasery stomatologiczne stanowią doskonałe uzupełnienie każdej praktyki stomatologicznej.

 

Zabiegi stomatologiczne z użyciem laserów

Wysokiej jakości lasery stomatologiczne wykorzystywane są w gabinetach dentystycznych na wiele sposobów. Najczęściej stosuje się je w stomatologii estetycznej, m.in. podczas zabiegu wybielania zębów. Z powodzeniem wykorzystuje się je również do skutecznego usuwania próchnicy. Ponadto, są one przeznaczone m.in. do usuwania wędzidełek i włókniaków, odparowywania opryszczek, dezynfekowania kanałów czy leczenia dziąseł. Pomagają one także odsłonić implanty oraz niewyrżnięte zęby – np. ósemki. Co więcej, laser stomatologiczny pozwala na nacinanie, usuwanie i sączkowanie ropni jamy ustnej. Dzięki właściwościom bakteriobójczym zakres jego zastosowania jest jeszcze szerszy. Stosuje się go także w przypadku zmian aftowych czy dezynfekcji w trakcie procedur periodontologicznych oraz endodontycznych.

 

Lasery stomatologiczne Pioon – inteligentne, innowacyjne i solidne

Jednym z producentów inteligentnych, wysokiej jakości laserów stomatologicznych jest marka Pioon. Produkty tej cenionej firmy dostępne są również w asortymencie MedUnion. Diodowe lasery producenta wyróżnia duża dokładność mocy wyjściowej, szybkość reakcji, trwałość oraz wszechstronne działanie. Dotykowy wyświetlacz i intuicyjne menu w języku polskim usprawniają pracę lekarza stomatologa, z kolei wbudowane oprogramowanie pozwala na zmianę parametrów według indywidualnych potrzeb podczas danego zabiegu. Lasery Pioon są w stanie także przechowywać dużą ilość danych, filmów oraz informacji klinicznych. Ponadto, umożliwiają one pracę falą pulsacyjną oraz ciągłą. Stworzono je zarówno z myślą
stomatologach z dużym doświadczeniem w laseroterapii, jak również tych, którzy działają w stomatologii laserowej od niedawna. Oprócz wymienionych wcześniej obszarów stosowania, lasery marki Pioon wspomagają i przyspieszają także leczenie zaburzeń stawów skroniowo-żuchwowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl