Medunion.pl - hurtownia z artykułami medycznymi i stomatologicznymi
Gazetki promocyjne

Wkrótce nowe promocje 

 

Producenci
Dlaczego zęby mleczne są takie ważne?


v Jeśli w zębach mlecznych powstaną ubytki, bakterie, które je spowodowały, mogą zainfekować również zęby stałe. Dlatego tak ważne jest, aby dbać o zęby mleczne równie starannie, jak o zęby stałe. Zęby mleczne są jeszcze bardziej podatne na powstawanie ubytków, ponieważ ich szkliwo jest o połowę cieńsze, a ich struktura jest mniej zmineralizowana. Oznacza to, że próchnica w prosty sposób dociera do zębiny i stamtąd szybko infekuje nerw zęba – proces ten często pozostaje całkowicie niezauważony.


Bakterie w jamie ustnej przekształcają cukier z resztek pożywienia w kwas. Kwas ten atakuje szkliwo i usuwa minerały, stopniowo uszkadzając powierzchnię zębów i powodując ubytki. Noworodki rodzą się wolne od bakterii powodujących próchnicę. Są „zarażane” poprzez ślinę ich rodziców.


Pasty do zębów dla dzieci Curaprox

Truskawka, arbuz i mięta:
trzy smaki naszych nowych past do zębów dla dzieci. Dzięki zróżnicowaniu zawartości fluoru – w tym jedna bez fluoru – nowe pasty do zębów są odpowiednie dla dzieci w wieku od dwóch do sześciu lat. I oczywiście w składzie mają tylko niezbędne składniki: fluor – z jednym wyjątkiem; enzymy, które wspomagają naturalną funkcję ochronną śliny, oraz ksylitol, który chroni przed bakteriami. Jest rzeczą oczywistą, że pasty nie zawierają szkodliwych składników takich jak SLS, triklosan czy mikro plastik.

Od drugiego roku życia:
Truskawka, 0 ppm fluorków (bez fluoru)
Truskawka, 950 ppm fluorków

Od szóstego roku życia:
Arbuz, 1450 ppm fluorków
Mięta, 1450 ppm fluorków

 

Szczotka do zębów dla dzieci Curaprox Baby (0-4 LAT)


Gdy tylko dziecko wykaże zainteresowanie czyszczeniem zębów, powinno dostać własną szczoteczkę do ćwiczeń. Z naszego doświadczenia wiemy, że ta szczoteczka podlega normalnie dużemu zużyciu i nie jest zbyt przydatna do faktycznego mycia zębów, gdyż już po kilku pierwszych próbach włosie zostaje powyginane. Właśnie z tego powodu stworzyliśmy opakowanie podwójny: jedna szczotka służy dziecku do zabawy i eksperymentowania, a druga przeznaczona jest dla rodziców, aby prawidłowo umyć zęby maluszka.

 


Szczotka do zębów Curaprox Kids (4-12 LAT)
model: Curakid CK 4260 Ultra Soft


Ta szczoteczka do zębów jest znacznie mniejsza niż szczoteczka dla dorosłych; posiada mniejszą główkę i węższy uchwyt. Ma bardzo dobre włosie, które delikatnie, ale skutecznie czyści dziecięce zęby i dziąsła. Wąski ośmiokątny uchwyt został specjalnie zaprojektowany dla malutkich dłoni, ułatwiając trzymanie szczoteczki pod prawidłowym kątem, co pozwala na zastosowanie prawidłowej techniki mycia. Nawet jeśli szczoteczka ląduje w szkolnej torbie czy worku na WF dziecka, ochronna nakładka będzie ją zabezpieczać i utrzymywać w czystości.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl